in

مفید بودمفید بود تعجبتعجب

انتخاب کیف مناسب | نحوه صحیح کیف انداختن و آموزش حمل آن

استفاده از کیف مناسب

کیف و تاثیرات آن روی سلامتی

بسیاری از ما روزانه از کیف استفاده می کنیم. کیف ها وسایلی مفید هستند که ما وسایل مورد نیاز خود را برای کارهای روزانه در آن قرار می دهیم و با خود حمل می کنیم. انواع مختلفی از کیف ها برحسب اندازه، طرح، رنگ و موارد دیگر وجود دارد. برای همین انتخاب یک کیف مناسب شاید کمی گیج کننده باشد اما با دانستن نکاتی چند می توان کیف مناسب و خوب را برای خود و برای سلامتی بدن خود انتخاب کرد.

برای مردان شاید کیف چیز چندان مهمی نباشد اما برای زنان کیف، چیزی ضروری و مهم است. زنان برای زیبایی خود حساسیت بیشتری به خرج می دهند. رایج ترین اشتباه هنگام انتخاب کیف دستی این است که ما به جای شکل و فرم آن، عملاً بیشتر روی رنگ و طرح آن تمرکز می کنیم. در حقیقت، این دو عنصر نقش مهمی در تأکید بر نقاط قوت بدن و پنهان کردن نواقص شما دارند.

بعلاوه این انتخاب مناسب یک کیف با توجه به شکل و فرم به کاهش درد در شانه، گردن و پشت شما کمک می کند.

کیف ها فقط  وسایلی زیبا یا بدردبخور نیستند و آنها می توانند بر وضعیت ما، قدرت بدن و حتی شکل بدن ما تأثیر بگذارند. بنابراین، بسیار مهم است که بدانید چگونه کیفی را انتخاب کنید که به هیچ وجه به بدن شما آسیب نرساند. می توانید نکات و ترفندهای ساده ای را برای به دست آوردن آن رعایت کنید و مطمئن شوید که کیف های شما به هر طریق ممکن سرمایه گذاری خوبی هستند.

نحوه صحیح کیف حمل کردن

کیف و سلامتی بدن

ما در این مطلب، نکات و ترفندهایی را جمع آوری کرده ایم تا دریابیم که کیف شما ایده آل است یا اینکه باید این خرید را جست و جو کنید.

  1. سراغ کیفی بروید که نزدیک بدن باشد

وقتی کیفی را انتخاب می کنید که نزدیک بدن باشد، وزن آن به طور مساوی توزیع شده و ارگونومیک تر خواهد بود. از آن به شکل ضربدری استفاده کنید . بنابراین اگر بند را روی شانه سمت راست دارید، کیف را روی بدن و در سمت چپ خود قرار دهید. به یاد داشته باشید، توصیه می شود که گاه به گاه شانه مورد استفاده را برای حمل کیف تغییر دهید. قبل از هزینه کردن پول برای خرید کیف، وقت خود را صرف جستجوی ابعاد دقیق کیف های مورد علاقه خود کنید یا این که  می توانید مستقیماً به فروشگاه بروید و آنها را در مقابل آینه ها امتحان کنید تا اینکه مناسب ترین آنها را برای خود بردارید.

هنگام انتخاب کیف دستی، در مورد سبک زندگی که قصد استفاده از آن را دارید، فکر کنید. منظور این است که به مواردی چون این که برای حمل چه وسایلی می خواهید از آن استفاده کنید،   چه لباس هایی می خواهید با آن بپوشید و دیگر موارد فکر کنید.این قانون تعادل است اما لازم نیست این قاعده را به طور دقیق انجام دهید. مقلا افرادی که فرم بدن گرد هستند، لازم نیست حتما از  کیف سخت استفاده کنند تا تعادل پیدا کنند. هنوز گزینه های بسیار دیگری مانند یک کیف باطراحی مربع یا شبه مستطیل شکل پوشیده و ساخته شده از پارچه نرم یا چرم اصل وجود دارد که برای آنها مناسب باشد و خوب هم جواب بدهد..

  1. از کیف هایی که باید در آغوش شما حمل شوند، خودداری کنید

از مدل هایی که فقط با بازوهای شما قابل حمل است، خودداری کنید. به سراغ کیف هایی بروید که پشت، شانه ها یا سایر قسمت های قوی بدن شما را درگیر می کند. هنگامی که کیف خود را فقط با بازوها حمل می کنید، می تواند باعث مشکلات آرنج، شانه، مچ و گردن شود.

  1. به وزن کیف توجه کنید

توجه کردن به وزن کیف بسیار مهم است. از آنجا که قصد دارید وسایل را در داخل  کیف خود حمل کنید، باید در نظر دشاته باشید که وزن کیف می تواند زیادتر شود. کیف نباید از ده درصد وزن شما، وزن بیشتری داشته باشد.

4- از کیف زنجیردار خودداری کنید

اگرچه زنجیرها کالاهایی هستند که یک کیف را شیک تر و زیباتر جلوه می دهند  اما در مورد بدن شما بهترین انتخاب نمی باشند. آنها سنگین هستند و روی پوست و گوشت بدن شما تاثیر می گذارند. به دنبال کیف هایی با دسته های کوتاه و نرم باشید که به شما آسیب نمی رساند.

نکاتی دیگر برای شما

5- کیف را پیش از خریدتست کنید

بعضی اوقات چیزها آن گونه که به نظر می رسند، نیستند. مهم است که قبل از خرید، کیف را امتحان کرده و تست کنید. می توانید آن را حس کنید، وزن آن را ارزیابی کنید، ببینید آیا شکلی که  کیف در کنار بدن شما قرار می گیرد را دوست دارید و این که آیا تسمه ها شما را اذیت می کنند یا خیر. پس از انجام این کارها می توانید مطمئن باشید که این کیف، بهترین مدل کیف برای شما می باشد.

  1. سراغ مدل های کوچک بروید

مدل های کوچکتر را انتخاب کنید، چون با انتخاب مدل های کوچک تر زحمت حمل کمتری دارید. مورد اول این که آنها سبک تر هستند زیرا مواد کمتری را درون خود دارند. دوم این که شما احساس نخواهید کرد که چیزهای زیادی را حمل کنید، زیرا می دانید آنها مناسب نیستند.

  1. به دنبال مدل هایی باشید که به خوبی ساخته شده باشند

اگر کیف دارای یک شکل، پایه محکم و محفظه داخلی باشد، وزن را به خوبی توزیع می کند و تعادل شما از بین نمی رود. مدل هایی را انتخاب کنید که دارای این ویژگی ها باشد تا به بدن شما آسیب نرسد و بدن شما در هنگام حمل کیف دارای تعادلی مناسب باشد. تا زمانی که این ویژگی ها در کیف وجود داشته باشد اندازه آن چندان اهمیتی ندارد.

نکات مهم فیزیکی کیف

8- کیف هایی را انتخاب کنید که توسط قسمت های قوی تر بدن شما حمل شود

بهترین گزینه ها همیشه مواردی هستند که می توانند توسط قسمت های قوی تر بدن شما انجام شوند. کوله پشتی و بسته های هایی که در پشت بدن قرار می گیرند، گزینه های بسیار خوبی برای نگه داشتن وسایل شما بدون نیاز به فشار بیش از حد به بدن است. مهره های کمر و کمر شما می توانند وزن بیشتری را نسبت به گردن، قسمت فوقانی کمر و ساعد تحمل کنند.

  1. بندهای بزرگ را انتخاب کنید

بند قطور، هنگام انتخاب کیف خود می تواند معنی زیادی داشته باشد. اگر خیلی نازک باشد، علاوه بر این که قادر به پشتیبانی از شما نیست، لازم است  شما وزن کیف را نیز حفظ کنید در غیر این صورت به پوست شما آسیب می رساند. بنابراین، اگر به دنبال یک کیف هستید آن هایی که بندهای بزرگ تری دارند برای بدن شما مناسب تر هستند.

شکل بدن و انتخاب کیف مناسب

یک فرمول کلی که در هنگام در نظر گرفتن نوع کیف وجود دارد و می توانید به راحتی  آن را به خاطر بسپارید، این است که همیشه کیفی را انتخاب کنید که با فرم بدن شما تضاد داشته باشد.

به عنوان مثال، یک کیف گرد و شل کاملاً برای کسانی که لاغر و قد بلند هستند مناسب می باشد. یک فرم بدن کوتاه و خمیده نیز از یک کیف دستی مستطیلی و بلند استفاده کنید.

نمونه کیف و نحوه انداختن

نکاتی دیگر درباره انتخاب کیف مناسب برای بدن

این قانون تعادل است اما لازم نیست این قاعده را به طور دقیق انجام دهید. مقلا افرادی که فرم بدن گرد هستند، لازم نیست حتما از  کیف سخت استفاده کنند تا تعادل پیدا کنند. هنوز گزینه های بسیار دیگری مانند یک کیف باطراحی مربع یا شبه مستطیل شکل پوشیده و ساخته شده از پارچه نرم یا چرم اصل وجود دارد که برای آنها مناسب باشد و خوب هم جواب بدهد..

قبل از هزینه کردن پول برای خرید کیف، وقت خود را صرف جستجوی ابعاد دقیق کیف های مورد علاقه خود کنید یا این که  می توانید مستقیماً به فروشگاه بروید و آنها را در مقابل آینه ها امتحان کنید تا اینکه مناسب ترین آنها را برای خود بردارید.

هنگام انتخاب کیف دستی، در مورد سبک زندگی که قصد استفاده از آن را دارید، فکر کنید. منظور این است که به مواردی چون این که برای حمل چه وسایلی می خواهید از آن استفاده کنید،   چه لباس هایی می خواهید با آن بپوشید و دیگر موارد فکر کنید.

از مد و فشن پیروی نکنید، چون خود شما می دانید بهترین وسیله برای شما کدام است. کیفی را انتخاب کنید که از منظر شما زیباترین است نه از منظر دیگران.

خلاصه، وقتی صحبت از کیف دستی مناسب می شود، یک قانون مد طلایی وجود دارد . موردی را انتخاب کنید که بتواند نیاز شما را برطرف کند و هم چنین نقطه ضعف شما را پوشش دهد. شکل، استایل  و رنگ کیف سه عنصر مهم و اساسی هستند که باید در ذهن خود داشته باشید. برای انتخاب بهترین مورد وقت بگذارید و با دقت همه چیز را لحاظ کنید.

حرف آخر درباره انتخاب کیف مناسب: هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ کارکرد

بعد از تمام نکته هایی که درباره انتخاب یک کیف مناسب گفته شد باید عنوان کرد که تصمیم نهایی را شما می گیرید. کیفی انتخاب کنید که هم از لحاظ عملی مناسب باشد و هم دارای زیبایی باشد. صرفا کیفی را بر اساس زیبایی نخرید. کیفی را بخرید که حمل آن برای شما راحت باشد و خیلی سنگین نباشد.

کیف مورد نظر شما باید جیب های مناسبی برای شما داشته باشد تا شما وسایلتان را در آن بگذارید و نیازهای شما را به خوبی برآورده کند. با توجه به نکاتی که در بالا گفته شد کیفی را انتخاب کنید که برای بدن شما ضرر نداشته باشد و موجب شانه درد و دست درد یا کمردرد شما نشود. حتما به کیفیت کیف و دوخت آن توجه کنید.

کیف هایی که سریع از بین می روند و زود خراب می شوند نخرید و پیشنهاد می شود که اگر می توانید کیف چرم خریداری کنید چون دوام و جلای بیشتری دارند. در کنار همه این ها زیبایی را نیز در نظر بگیرید.

منابع:

https://brightside.me/inspiration-girls-stuff/9-tips-to-help-you-choose-a-bag-that-wont-hurt-your-back-796268/

https://www.huffpost.com/entry/how-to-choose-the-right-i_b_5668773

https://insideoutstyleblog.com/2018/07/6-top-tips-for-choosing-a-handbag-thats-both-practical-and-beautiful.html

https://bestwalletreview.com/bag/how-to-select-a-handbag-to-suit-your-body-type/

 

شما چی فکر میکنید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مراقبت از پوست با ماسک

مراقبت از بدن و توصیه های پزشکی

روز زمین چه روزی است

روز جهانی زمین چه روزی است | علت نام گذاری روز زمین چیست