in

انواع رمان های عاشقانه | رمان های عاشقانه چه انواعی دارند

انواع رمان های عاشقانه کدام است

اگر علاقه به خواندن رمان های عاشقانه دارید این مطلب می تواند برایتان جالب باشد که بدانید انواع رمان های عاشقانه کدام ها هستند و رمان های عاشقانه چه انواعی دارند؟

ژانر عاشقانه در میان ژانرهای رمان

بسیاری از افرادی که رمان های عاشقانه نمی خوانند ، ژانر عاشقانه را به عنوان ژانر بزرگی که در آن همه کتاب ها یکسان هستند ، می پندارند. اما شما باید بدانید که شش نوع اصلی از رمان های عاشقانه وجود دارند و در بسیاری از کتاب ها حتی ژانرها با هم ترکیب می شوند. موقعیت ها ، کلمه های مختلف ، شخصیت ها و پس زمینه های متفاوت شخصیت ها همگی باعث می شوند تا عناصر عاشقانه از یکدیگر متفاوت باشند. افراد دوست دارند ژانر عاشقانه را انتخاب کنند  زیرا این ژانری است که در درجه اول توسط زنان خوانده می شود و آنها فکر می کنند که نسبت به سایر ژانرهای داستانی، نیاز به هوش و تفکر کمتری دارد.

خوشبختانه ، طرفداران عاشقانه ها بهتر می دانند که این ژانر چقدر غنی و هوشمند است. انواع رمان های عاشقانه هر کدام چیزی منحصر به فرد و خاص را به ارمغان می آورند و داستانی را برای خوانندگان ارائه می دهند که نیاز آنها را برآورده می کند.

انواع ژانرهای عاشقانه در رمان ها

در این مقاله ، ما به شش نوع اصلی از رمان های عاشقانه خواهیم پرداخت و به شما نشان می دهیم که که در هر کدام چه موضوعات و نکاتی مهم است.

1.عاشقانه معاصر

انواع رمان های عاشقانه 34

عاشقانه معاصر یکی از پرطرفدارترین ژانرهای رمان عاشقانه است. خواندن این نوع رمان عاشقانه سرگرم کننده است زیرا موضوع داستان در جهانی اتفاق می افتد که ما آن را می شناسیم و به همین دلیل احساس بسیار طبیعی و امروزی بودن به ما می دهد. مردم به روش های مدرن صحبت می کنند و لباس می پوشند و از فناوری های مدرن استفاده می کنند.

به گفته “نویسندگان رمان عاشقانه در آمریکا” ، تعریف حتمی عاشقانه معاصر این است که آنها “رمان های عاشقانه هستند که از سال 1950 تا به امروز تنظیم شده اند و در درجه اول بر روابط عاشقانه متمرکز هستند “.

خواندن یک رمان عاشقانه معاصر می تواند به شما حس بسیار دلپذیر و خوشایندی بدهد اما باید بدانید که این نوع از ژانر عاشقانه می تواند دارای موضوعات متنوعی باشد(از موضوعات شیرین گرفته تا موضوعات جنسی عاشقانه).

2.عاشقانه تاریخی

انواع رمان های عاشقانه 54

انجمن نویسندگان عاشقانه در آمریکا، عاشقانه تاریخی را شامل هر رمان عاشقانه ای می داند که مربوط به پیش از سال 1950 است.. اساساً ، این ژانر یعنی عاشقانه تاریخی از خلقت بشر تا آغاز جنگ کره را پوشش می دهد. اگر می توانید یک دوره زمانی تاریخی را که در آن انسان ها زنده بوده اند تصور کنید پس یک فرصت خوب وجود دارد که کسی رمان عاشقانه ای – یا حتی یک سریال – درباره آن بنویسد.

عاشقانه های ریجنسی(دوره نیابت سلطنت) محبوب باقی مانده است اما سایر زمان ها و فرهنگ های تاریخی پر طرفدار شامل وایکینگ ها ، اسکاتلندی های بالانشین ، جنگ جهانی دوم ، وسترن و قرون وسطی می باشد. در صورتی که خود را به یک دوره زمانی تاریخی یا فرهنگی دیگر علاقه مند می بینید ، لازم نیست نگران باشید. با کمی جستجو در گوگل می توانید چندین کتاب عاشقانه را که در مورد یک دوره یا فرهنگ خاص نوشته شده است و به آن علاقه مند هستید ، پیدا کنید.

به غیر از دوره زمانی که یک رمان در آن تنظیم شده است ، آنچه رمان معاصر را از رمان تاریخی جدا می کند زبان مورد استفاده ، لباس های پوشیده شده ، فناوری استفاده شده ، وسایل حمل و نقل و موارد دیگر است. ارتباط با یک داستان عاشقانه تاریخی بسیار دشوارتر است اما نکته جالب این جاست که به همین دلیل است مردم آنها را دوست دارند.

3. عاشقانه شهوانی

اگرچه ممکن است به نظر برسد که محتوای همه رمان عاشقانه اروتیک و شهوانی مانند هم است  اما آن ها با هم اندکی تفاوت دارند. کوردلیا لوگان ، نویسنده رمان های اروتیک ، می گوید ، “رمان اروتیک چیزی است که افراد در آن به طور معمول حرکات اروتیک انجام می دهند … [شخصیت ها] به طرز جالب و با افراد جالبی رابطه جنسی برقرار می کنند. شخصیت در این گونه رمان ها زیاد توسعه نمی یابد و طرح کلی داستان پیرامون حرکات و نحوه انجام این کارها توسط این افراد می چرخد و اینچه چیزی در پیش دارند. ”

از آن سو اما ، طبق گفته RWA ، رمان عاشقانه شهوانی وقتی است که “تعامل جنسی قدرتمندی که اغلب صریح است ، یک بخش ذاتی از داستان عشقی ، رشد شخصیتی و توسعه روابط است و اگر از داستان حذف شود  بدون شک به آن آسیب می رساند.”

رمان عاشقانه اروتیک ممکن است صحنه های پرتحرک و جنسی داشته باشد  اما هنوز هم در کل کتاب ، نقشه و طرح وجود دارد. شخصیت ها توسعه یافته اند و نیازها و خواسته های مخصوص خود را دارند. اکثر رمان های عاشقانه شهوانی مدرن و امروزی هستند ، اما ” آنها ممکن است دارای عناصری از دیگر ژانرهای عاشقانه نیز  باشند” مانند تاریخی ، ماوراء الطبیعه یا معمایی.

صحنه های جنسی در رمان عاشقانه شهوانی از سایر رمان های عاشقانه ، طولانی تر و واضح تر و مفصل تر نشان داده می شود و بیشتر به جزییات آن پرداخته می شود. این نکته را باید گفت که در بعضی از رمان های عاشقانه اروتیک، به روابط جنسی عجیب و غیر معمول هم پرداخته می شود.

4. عاشقانه تعلیق ، هیجانی و رمزآلود

انواع رمان های عاشقانه 3

یکی از انواع رمان های عاشقانه رمان های تعلیق ، هیجانی و رمزآلود از نظر ماهیت مشابه با همتایان غیر عاشقانه خود هستند. با این حال در دل آن ، هنوز هم یک رمان عاشقانه وجود دارد و در حالی که “عناصر تعلیق ، رمز و راز یا هیجان بخش جداگانه ای از طرح را تشکیل می دهند” پایانی خوش و خرم برای داستان وجود دارد.

شما اغلب می توانید یک طرح هیجان آور و معماگونه را پیدا کنید که رابطه اصلی عاشقانه را به خطر بیندازد  و این رمان، “جزئیات واقعی” را در یک محیط مدرن و در حالت تعلیق ، هیجان و رمز و راز قرار می دهد. بسیاری از آنها در زمان معاصر اتفاق می افتند  اگرچه برخی از رمان های عاشقانه تاریخی یا گمانه زنی نیز وجود دارند که دارای عناصر تعلیق ، رمز و راز و هیجان هستند.

بسیاری از رمان های عاشقانه ژانر تعلیق و هیجان شخصیت هایی را در اجرای قانون ، ارتش ، جاسوسی یا حل جنایات غیرنظامیان نشان می دهند که در حالی که زندگی آنها در معرض خطر است عاشق شخصی دیگر می شوند

5- عاشقانه علمی تخیلی ، فانتزی و ماوراء الطبیعه

انواع رمان های عاشقانه 2

یکی دیگر از انواع رمان های عاشقانه فانتزی تخیلی ها هستند. نویسندگان رمان عاشقانه در آمریکا اظهار می کنند که این رمان ها ، “رمان هایی عاشقانه هستند که در آن دنیای فانتزی یا عناصر ماوراء الطبیعه و یا علمی تخیلی جزء لاینفک طرح داستان هستند.” در حالی که همه آنها کمی با هم تفاوت دارند ، داستان های علمی تخیلی ، فانتزی و عاشقانه های ماوراء الطبیعه همه در زیر چتر رمان عاشقانه گمانه زن(Speculative) قرار می گیرند. عاشقانه گمانه زن هر نوع داستان عاشقانه  ای است “که در آن قوانین آن جهان (صریح یا ضمنی) با قوانین دنیای ما متفاوت است.” به عنوان مثال ، ما در جهان خود خون آشام و جادوگر نداریم.

رمان های عاشقانه علمی تخیلی اغلب اوقات در زمانی در آینده تنظیم می شوند که فناوری پیشرفت کرده است یا حداقل “عناصر آینده نگرانه” و فناوری داشته باشد. بعضی اوقات عشق و علاقه شامل غیر انسان ها می شود  مانند موجودات فضایی.

عاشقانه های فانتزی در دنیایی متفاوت از ما تنظیم شده است. جادو تمایل زیادی به نقش آفرینی در بخش عاشقانه های فانتزی دارد. عشق و علاقه غالباً شامل اِلف ها ، کوتوله‌ها و سایر موجودات انسان دوست است. عناصر فانتزی بخش بزرگی از داستان است ، اما هنوز هم عاشقانه محور اصلی داستان می باشد.

بیشتر عاشقانه های ماوراء الطبیعه در دنیای مدرن و امروزی تنظیم شده است که به نوعی با خود ما متفاوت است. چه انسان ها  این موضوع را بدانند یا نه ، آنها تمایل دارند با انسانهای فوق طبیعی مانند ارواح ، جادوگران ، گرگینه ها ، خون آشام ها ، شیاطین و موارد دیگر همزیستی داشته باشند.

6. عاشقانه معنوی و مذهبی

رمان های عاشقانه معنوی و مذهبی عاشقانه هایی هستند که در آن “اعتقادات مذهبی یا معنوی بخشی ذاتی از داستان عشق ، رشد شخصیت و توسعه روابط است و حذف کردن آن، آسیبی جدی به داستان وارد خواهد کرد.” در حالی که بسیاری از افراد تمایل دارند که عاشقانه معنوی و مذهبی را عاشقانه مسیحی بدانند اما باید بدانند که این کار اشتباهی است. عاشقانه های معنوی و مذهبی شامل هر عقیده یا مذهب و معنویتی می باشد. عاشقانه های مسیحی فقط یکی از شاخه ها و انواع رمان های عاشقانه معنوی و مذهبی است.

شخصیت های داستان ممکن است در ابتدای کتاب دارای اعتقادات معنوی قوی نباشند و چندان به این مسائل باور نداشته باشند  اما آنها در پایان رمان باورهای معنوی و مذهبی قوی ای خواهند داشت. بعضی اوقات نیز ایمان مذهبی یک شخصیت مورد آزمایش قرار می گیرد اما در پایان تقویت می شود. رابطه جنسی در یک عاشقانه معنوی یا مذهبی یا وجود ندارد یا به صورت بسیار ساده و مختصر در مورد آن صحبت می شود و به طور معمول بخشی از این نوع ژانر عاشقانه نمی باشد.

سخن آخر درباره انواع رمان های عاشقانه

عشق همواره چیزی زیبا و جذاب برای انسان بوده است. بسیاری از مردم حتی عشق را هدف اصلی زندگی انسان می دانند. البته تعریف ها از عشق متفاوت است اما بهرحال عشق طرفدارن زیادی دارد. سخن راندن و نوشتن از عشق هم به دنبال آن طرفداران زیادی دارد. رمان های عاشقانه نمونه ای از نوشته های عاشقانه در قالب یک داستان می باشد که افراد بسیاری را به طرف خود جذب می کند. از بوسه های دلپذیر تا روابط جنسی عاشقانه همگی می توانند در یک رمان عاشقانه وجود داشته باشند و همه به ذهن نویسنده بستگی دارد. برای همه ما عشق یک موهبتی الهی و زیباست پس خواندن رمان های عاشقانه زیبا نیز دلپذیر خواهد بود.

https://www.women.com/kelleyobrien/lists/types-of-romance-novels-042919

شما چی فکر میکنید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بهترین رمان های عاشقانه 2019 5

بهترین رمان های عاشقانه در سال 2019

عکس فیلم جان ویک 3

مرور کلی فیلم جان ویک 3 | تاریخ عرضه و داستان فیلم