in

مفید بودمفید بود

برای سرگرم شدن در خانه چه کار کنیم؟ | کارهای در زمان قرنطینه

سرگرم شدن در خانه 1

این روزها خیلی از ما به دلیل ویروس کرونا در قرنطینه خانگی هستیم. اما برای این که خوصله مان در خانه سرنرود و خودمان را سرگرم کنیم چه کاری می توانیم انجام دهیم. در اینجا ما مواردی از کارهایی که می توانیم برای سرگرم بودن در خانه انجام دهیم و در اصطلاح سرگرم شدن در خانه را برای شما لیست نموده ایم.

1.استفاده از یوتیوب

یوتیوب را همه شما می شناسید. ابزاری برای فیلم و کلیپ دیدن و پر از فیلم های جالب ، خنده دار و آموزشی برای افراد مختلف. بنابر خواسته و سلیقه خود می توانید به دیدن فیلم ها و کلیپ های مورد علاقه تان بنشینید و در خانه سرگرم بمانید.

2.اگر در خانه تان باغچه یا گلدانی دارید می توانید به مراقبت از آن بپردازید. آنجا را تمیز کنید یا خاک گلدان ها را تعویض کنید و موارد دیگر.

3.به تمیز کردن جاهای مختلف خانه خود بپردازید. همیشه در خانه جایی برای مرتب و تمیز کردن وجود دارد. می توانید به مرتب کردن انباری و اتاق خودتان بپردازید تا خانه جایی زیباتر و دلچسب تر باشد.

4.اگر ساز موسیقی ای بلد هستید در گوشه ای بنشینید و برای خودتان بنوازید. این کار حس خوبی به شما می دهد. نواختن موسیقی می تواند بسیار لذتبخش باشد.

چگونه سرگرم شدن در خانه را تجربه کنیم

5.فیلم های قدیمی ببنید. این یکی از پشنهادهای جالبی است که می توانید از آن استفاده کنید. فیلم های قدیمی زیبایی را که به یاد دارید دوباره ببینید تا تجدید خاطره ای برای شما باشد.

6.ورزش کنید. می توانید در خانه مطابق برنامه های ورزشی یا سی دی های ورزشی به ورزش و تمرین بپردازید تا هم بدنتان سالمتر باشد و هم سرگرم باشید. ورزش به شما انرژی می بخشد تا امیدوار و سالم بمانید، چه جسمی و چه روحی.

7.جدول حل کنید. این از آن راه حل های خوب و جذاب است. جدول حل کردن از قدیمی ترین راه های سرگرم شدن بوده است و اطلاعات عمومی را هم بالا می برد.

8.کتاب های قدیمی و جذابی را که پیش تر خوانده اید دوباره بخوانید. کتاب های زیبا و رمان های جذاب همواره جذابیت خود را دارند. می توانید دوباره آنها را بخوانید و در دنیای زیبای آنها غرق شوید.

راه های سرگرم شدن در خانه

9.با دوستان و آشنایان خود از طریق واتساب یا پیامرسان های دیگر ارتباط برقرار کنید و صحبت کنید. این کار هم باعث بهتر شدن روحیه شما می شود و هم شما را سرگرم می کند.

10.شبکه های تلویزیونی را تماشا کنید. اگر برنامه جذابی در تلویزیون در حال پخش است به دیدن آن بنشینید. برنامه های تلویزیونی بعضا جذاب و دیدنی هستند.

11.آشپزی کنید. این موضوع مرد و زن ندارد. هر کسی می تواند از آشپزی کردن لذت ببرد. می توانید غذاها یا دسرهای جدید را امتحان کنید تا جذابیت کار آشپزی برای شما بیشتر شود.

12.پازل تکمیل کنید. اگر در خانه خود پازل دارید می توانید به تکمیل پازل بنشینید. این سرگرمی جذابی مخصوصا در کنار کودکان می باشد.

شیوه های سرگرم شدن در خانه

13.به دین غروب خورشید بنشینید. غروب خورشید یکی از زیباترین لحظات روز است. با دیدن این منظره می توانید لحظاتی خوش را برای خودتان بیافرینید.

14.نقاشی بکشید. حتی اگر مهارت چندانی ندارید از روی آموزش هایی که در اینترنت وجود دارد می توانید کمی نقاشی کنید و لذت ببرید.

15.یک وبلاگ بسازید. می توانید اگر دوست دارید یک وبلاگ بسازید و نقطه نظرات خود را در آنجا بنویسید. وبلاگ واقعا می تواند چیزی سرگرم کننده باشد.

14.موسیقی گوش کنید. این کار دیگر نیازی به گفتن ندارد چون تقریبا همه انجام می دهند. لیستی از بهترین آهنگ های خود را مشخص کنید و با لذت به شنیدن آنها مشغول شوید. موسیقی هم سرگرم کننده است و هم روحیه بخش.

15.به یادگیری زبانی تازه بپردازید. همه ما می توانیم از فرصت در خانه ماندن استفاده کرده و زبانی جدید و مورد علاقه خود یاد بگیریم. برای مقال زبان انگلیسی در این ایام در خانه ماندن می تواند به خوبی تقویت شود. اگر به دیگر زبان ها مانند عربی، فرانسوی و غیره هم علاقه دارید باید بدانید که می توانید از اینترنت برای یادگیری آنها استفاده کنید. اپلیکیشن ها و سایت های زیادی برای آموزش زبان در خانه طراحی شده اند.

انواع سرگرم شدن در خانه

16.برای سفر بعدی خود برنامه ریزی کنید. از الان برای خود برنامه بچینید که دقیقا بعد از قرنطینه به کجا سفر خواهید کرد و دقیقا مکان هایی که می خواهید از آنها سیاحت و دیدن کنید را مشخص کنید. این کار تجربه جالب می باشد. حتما آن را امتحان کنید.

17.ویدئوهای انگیزشی ببینید تا انگیزه شما برای تلاش و قوی ماندن تقویت شود. ویدئوهایی که به انسان امید می بخشند ویدئوهایی جالب و دیدنی هستند. در فرصتی که در خانه هستید حتما این کلیپ ها را تماشا کنید.

18.پادکست گوش کنید. از آن کارهای جالب و جذاب است که می تواند واقعا لذتبخش باشد. امروزه پادکست های گوناگونی در زمینه های مختلف وجود دارد که می توانید از شنیدن آنها لذت ببرید. پادکست های طنز، آموزش زبان، خبری، پادکست های مربوط به کتاب و سفر و انواع موارد دیگر در اینترنت و کانال های شبکه های اجتماعی وجود دارند. حتما پادکست گوش دادن را در خانه تجربه کنید و از وقت خود استفاده کرده و هم چنین سرگرم شوید.

19.در دفترچه ای خاطرات خود را بنویسید. خیلی ها عادت ندارند که اتفاقات روزانه شان را بنویسند اما داشتن یک دفترچه خاطرات خیلی جالب و سرگرم کننده می باشد. هر روز مدتی را بنشینید و بنویسید امروز چه اتفاقی برای شما افتاد، چه چیزی یاد گرفتید و چه می خواهید بکنید.

سرگرم شدن در خانه 2

برای سرگرم شدن در خانه چه کنیم؟

20.اگر اهل ایده های تازه و جالب هستید حتما سری به سایت پینترست بزنید. سایت پینترست پر از ایده های بکر و تصاویر جذاب است که می توانید از آنها استفاده کنید. حتما سری به این سایت بزنید تا ساعت ها سرگرم باشید.

21.بنویسید . شاید خنده دار باشد اما حتما امتحان کنید. شاید شما استعداد زیادی در شعر و  نوشتن داشته باشید و خود خبر نداشته باشید. در زمانی که در خانه هستید سعی کنید شعر و نوشته ای بنویسید. برای یک داستان ، به شخصیت ها فکر کنید. تصور کنید چه چیزی آنها را خاص و متفاوت می کند. چرا آنها کاری را انجام می دهند که انجام می دهند؟ مانعی که باید بر آنها غلبه کند چیست؟ این درگیری شماست روی چگونگی آوردن شخصیتهای آنها درگیری و چگونگی حل آن تمرکز کنید.

اگر شعر می نویسید ، سعی کنید با نوشتن رایگان شروع کنید. فقط احساسات خود را در صفحه پایین بیاورید. آن را با صدای بلند بخوانید تا ببینید که چگونه به نظر می رسد.

اگر نمی توانید به شخصیت های جدا و جدید فکر کنید ، نوشتن داستان های شبیه کتاب های مشهور را در نظر بگیرید. برخی افراد از نوشتن درباره شخصیت یا کاراکترهای فیلم های معروف ، کتاب ها و کتاب های طنز و نوشتن ماجراهای خاص لذت می برند. شما می توانید داستان های خود را بعداً به اشتراک بگذارید.

چگونه در منزل خود را سرگرم کنیم؟

  1. کتاب های جالب و تازه دانلود کرده و بخوانید. سایت های زیاد برای دانلود کتاب وجود دارد و شما می توانید از آنها استفاده کنید. کتابهای تاریخی ، مذهبی ، آموزشی و رمان های زیبای زیادی وجود دارد که شما می توانید به خواندن آنها بنشینید.

23.اگر اهل خلاقیت هستید می توانید با فوتوشاپ تصاویری زیبا بسازید. مخصوصا می توانید روی عکس های خودتان کار کرده و آنها را به عکس هایی جذاب تبدیل کنید.

24.بازی های آنلاین را امتحان کنید. بازی های آنلاین زیادی وجود دارد که شما می توانید انجام داده و سرگرم شوید. می توانید به صورت گروهی بنشینید و با دیگران بازی آنلاین انجام دهید.

25.اگر نامزد دارید یا کسی را که خیلی دوست می دارید می توانید او را غافلگیر کنید. یک گالری آنلاین عکس از عکس های دونفره تان ایجاد کنید وبرایش بفرستید و او را شاد کنید.

26.شطرنج بازی کنید.اگر در خانه شطرنج دارید پس می توانید ساعت ها سرگرم شوید. بازی شطرنج بازی فکری جذابی است که می تواند اوقات بیکاری شما را پر کند.

در زمان قرنطینه در خانه چه کنیم؟

27.اگر سوالاتی در ذهن دارید به سراغ گوگل بروید و آنها را تایپ کنید. در سایت های مخصوص پرسش به دنبال جواب بگردید و از وقت خود استفاده کنید.

28.در میان اپلیکیشن ها بگردید و از مواردی که برای شما جالب و جذاب هستند استفاده کنید. اپلیکیشن های زیادی در زمینه های مختلف وجود دارد که شما می توانید استفاده کنید.

29.در خانه پلی استیشن و یا ایکس باکس دارید پس می توانید ساعت ها سرگرم باشید. بازی های جذاب و سرگرم کننده ای را می توانید از طریق این دو انجام دهید.

30.به صورت آنلاین به رادیو گوش دهید. رادیو همیشه برنامه های جذابی دارد که می توانید به آنها گوش دهید و وقت خود را با آن پر کنید.

  1. نامه بنویسید. نامه نویسی چیزی قدیمی است اما بسیاری از مردم از داشتن یک حرف واقعی و ملموس در دستانشان لذت می برند. نامه چیزی است که شخصی می تواند برای همیشه به عنوان یک یادگاری از شما نگه دارد. نیازی نیست کاملاً رسمی باشد. فقط چیزی معنی دار بنویسید که شخص دیگری بخواهد به عنوان یادداشت آن را نگه دارد.

می توانید نوشتن نامه برای دوستان ، افراد مهم یا حتی خانواده را در نظر بگیرید.

آن را از طریق نامه ارسال کنید یا در جایی بگذارید که آن را پیدا کنند مانند اتاقشان یا اینکه به خودتان به دستش بدهید.

منابع:

https://www.popsugar.com/smart-living/photo-gallery/30926585/image/45040684/Reread-old-favorites

https://www.top5.com/things-to-do-while-stuck-inside-due-to-a-pandemic/?top2&gclid=Cj0KCQjw1Iv0BRDaARIsAGTWD1v9m58jHRQ2S9w17Sx_hPEZZv3pu5IwKchYCSGp3ODqRdWbWn7k6nEaAndhEALw_wcB

https://www.wikihow.com/Entertain-Yourself-Without-a-Computer

شما چی فکر میکنید ؟

یک دیدگاه

Leave a Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رنگ سال 1399 چیست 3

رنگ سال 1399 چیست؟ | تاثیر رنگ سال بر زندگی ما

سندروم دست بیقرار 1

سندروم دست بیقرار چیست؟ | سندروم دست بیگانه و دست بی قرار