in

مفید بودمفید بود برگام !برگام ! عاشقشمعاشقشم تعجبتعجب اشکم درومداشکم درومد مردم از خندهمردم از خنده

راه های سریع برای درمان دندان درد که تا رسیدن به دکتر می تونی انجام بدی

کمپرس یخ

کمتر کسیه که تا حالا دندان درد را تجربه نکرده باشه. دردهای خفیف دندان تا حدودی قابلی تحمله ولی وقتی پوسیدگی به ریشه دندان برسه و به اصطلاح دندان ها عصبی بشن دیگه تحملش خیلی سخته. خب مشخصه که راه چاره تنها دکتر رفتن و درمان دندان پوسیده هست ولی اگر درد ناگهان نیمه های شب به سراغت بیاد چکار می کنی؟ برای درمان دندان درد به صورت موقتی این راه ها رو امتحان کن واقعا تاثیر داره.

 

درمان دندان درد  با آب نمک و جوش شیرین

درمان دندان درد  با آب نمک و جوش شیرین

ضد عفونی کردن دهان با آب نمک یک راه فوری برای کاهش درد دندان عقل و دردهای عصبی دندان هست که حتما شنیدی. حالا کانگورو یک راه دیگه پیشنهاد می کنه کمی خمیر دندان رو با مقداری جوش شیرین مخلوط کن و با اون دندان ها رو بشور! می بینی که خیلی زود درد ساکت میشه.

 

کمپرس یخ

کمپرس یخ

یخ ضد التهاب هست و ورم دندان را کم می کنه. برای درمان دندان درد تا رسیدن به دکتر از کمپرس یخ استفاده کن. یخ رو مستقیم روی دندان ها قرار نده بلکه کمپرس یخ رو روی لپ قرار بده. بعد از 15 دقیقه درد کمی بهتر میشه. هر وقت احساس درد شدید کردی این کار رو تکرار کن.

 

درمان دندان درد با عصاره وانیل

درمان دندان درد با عصاره وانیل

همون وانیل خوشبو که برای پخت کیک استفاده میشه اینجا به کمکت میاد. چند قطره وانیل مایع رو روی تکه ای پنبه بریز و اون پنبه رو روی دندانی که درد می کنه بزار و کمی صبر کن. همانطور که می بینی درد خیلی کمتر شده درسته؟

 

کاهش درد دندان با چای کیسه ای

کاهش درد دندان با چای کیسه ای

چتی سیاه حاوی مقداری اسید تانیک هست که هم درد و هم التهاب رو کم می کنه. یک چای کیسه ای رو داخل آب جوش قرار بده و بعد اون رو روی همون دندان دردناک قرار بده. کمی طول می کشه ولی درد دندان خیلی کمتر میشه.

 

دهانشویه زردچوبه

دهانشویه زردچوبه

مامان بزرگ ها با گل میخک دندان درد بچه ها رو خوب می کردن. گل میخک ضد باکتری و ضد عفونی کننده هست. روغن میخک هم خوبه و در همه خونه ها پیدا میشه ولی اگر توی خوابگاه دچار دندان درد بشی این چیزا رو نداری. با کمی زردچوبه هم می تونی برای درمان دندان درد استفاده کنی ! زردچوبه هم ضد درد و ضد باکتری هست و همون اثر گل میخک رو داره. کمی پودر زردچوبه رو به آب اضافه کن و با اون دهانت رو شستشو بده.

 

درمان دندان درد با خیار خنک!

درمان دندان درد با خیار خنک!

این دیگه آخرشه. می دونی هر چیز سردی می تونه درد دندان را کم کنه خیار رو حلقه حلقه کن و روی همون دندان دردناک قرار بده. به جز خنکی، آب خیار هم برای کاهش درد دندان توصیه شده. حتی می تونی یک خیار رو رنده کنی و آب اون رو با پنبه به دندان عقل و دندان پوسیده بزنی.

 

پیاز بد بو و پر خاصیت

پیاز بد بو و پر خاصیت

پیاز دارای خواص ضد عفونی کننده، ضد التهابی، ضد باکتری و بهبود دهنده زخم هست. یک برش از پیاز رو روی همون دندان بد قلق قرار بده، انگار آبی روی آتیش باشه. فوری درد دندان کم میشه. البته اگر نمی تونی بوی بد پیاز رو تحمل کنی بهتره از روش های دیگه استفاده کنی تا صبح که نوبت دکتر بگیری و اساسی دندان رو درمان کنی.

 

آیا تا حالا دندان درد داشتی؟ از چه راه هایی برای درمان دندان درد استفاده کردی؟ داستانت رو با ما در میون بزار !

 

منبع : BrightSide

شما چی فکر میکنید ؟

25 Points
Upvote Downvote

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

محدود کردن صدای میکروفون در ویندوز 10

یک ترفند ساده برای محدود کردن صدای میکروفون در ویندوز 10

عوارض زیاد خوابیدن برای بدن

6 مورد از شایع ترین عوارض زیاد خوابیدن برای بدن که باید بدانی!