in

زولبیا و بامیه | خوردنی های مشهور ماه رمضان

تصویر پخت زولبیا بامیه

زولبیا و بامیه

ماه رمضان یک بار دیگر آمده است و فضای شهرها و روستاها را دگرگون کرده است. هر چند ممکن است امسال به دلیل وجود بیماری کرونا ، ماه رمضان مانند سال های قبل نباشد اما باز هم رمضان ماه بندگی خدا و طهارت روح می باشد. خیلی از ما در این ایام عزیز برای اطاعت از دستور الهی، روزه می گیریم و به مدت چندین ساعت آب و غذایی نمی خوریم تا به خدا نزدیک تر شویم. زولبیا و بامیه جزو خوردنی های مشهور این ماه است.

ماه رمضان اما علاوه بر اعمال عبادی مخصوص خود چیزهای دیگری را هم به همراه می آورد که همگی ما آنها را می شناسیم.

برای مثال وقتی که نام ماه مبارک رمضان به میان می آید به طور ناخودآگاه ، شیرینی های زولبیا و بامیه هم به ذهن انسان خطور می کنند. زولبیا و بامیه از شیرینی های لذیذ و پرطرفدار ماه پرخیر و برکت رمضان می باشد که همواره در این ماه بندگی در سفره های ما قرار می گیرد. این که زولبیا و بامیه چرا اینقدر در ماه رمضان محبوب می شوند خود جای کنجکاوی و البته پیشینه ای جالب دارد .

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ریشه واژه زولبیا ، زلف یار بوده است چون شبیه زلف های یار ، پیچیده و در هم تنیده می باشند . این واژه به مرور در میان مردم به زولبیا تبدیل شده است. تولید و مصرف این شیرینی در حوزه وسیعی از جهان که شامل شرق آسیا ، خاورمیانه و شمال آفریقا می باشد رواج دارد. در جنوب ایران به زولبیا ، زلیبی می گویند ، هندوها به زولبیا جلبی می گویند و عرب ها نیز آن را زلابیه می نامند.

آموزش پخت زولبیا بامیه
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-05-27 10:27:32Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

تاریخچه زولبیا و بامیه

زولبیا و بامیه دو شیرینی جدا از هم هستند اما معمولا در کنار همدیگر مصرف می شوند انگار که این دو یاری جدانشدنی از هم هستند. در کنار این دو شیرینی گاهی هم از گوش فیل استفاده می شود. این که اولین بار چه زمانی زولبیا و بامیه درست شده است را کسی دقیق نمی داند اما می گویند که ریشه زولبیا به طور کلی به هندوستان باز می گردد.

در تاریخ ناصری به این اشاره شده است که زولبیا را اولین بار به عنوان هدیه نزد ناصرالدین شاه قاجار آوردند .مرغوب ترین زولبیا و بامیه را به شهرهای تهران و قم نسبت می دهند. در تاریخ پیدایش زولبیا و بامیه می گویند که از مهم ترین دلیل پیدایش آنها این بوده است که در زمان قدیم ، مواد شیرین مانند خرما و کشمش کم وجود داشته است.

جعفر شهری در کتاب طهران قدیم می نویسد: از تحولات دیگر ماه رمضان، آمدن زولبیا و بامیه و گوش فیل و پشمک بود که فقط در همین ماه به بازار می امد چنانکه نقل قولی است از مظفرالدین شاه که گفته بود: “ماه رمضان هم نمی آید بامیه و زولبیای سیری نوش جان کنیم”.

عده ای پیدایش زولبیا و بامیه را به زمان شاه عباس صفوی نسبت می دهند و می گویند اولین بار در آن زمان در ایران پخت شده است. البته درست است که زولبیا و بامیه در بیشتر اوقات در کنار هم هستند و با هم به فروش می رسند اما همه ما می دانیم که بامیه از زولبیا محبوب تر است و این هم به دلیل تردتر بودن و خوشمزه تر بودن آن می باشد.

طرز تهیه زولبیا و بامیه در خانه

زولبیا و بامیه جزء شیرینی ها محسوب می شوند یعنی بیشتر ترکیبات آنها را قند تشکیل می دهد. خوبی شیرینی هایی مثل زولبیا و بامیه این بوده است که نگهداری آن راحت بوده است و انتقال آن از شهری به شهر دیگر آسان بوده است.

اگر بخواهیم مبدا پیدایش زولبیا و بامیه را در ایران زمان قاجار در نظر بگیریم پس صدو پنجاه سالی از عمر زولبیا و بامیه در ایران می گذرد. شیوه پخت زولبیا و بامیه چندان فرقی نکرده است و هنوز هم تا میزان 90 درصد به شکل دستور اولیه پخت می شود.

اگر شما هم از طرفدارن زولبیا و بامیه هستید و دوست دارید تا در خانه خود این شیرینی های خوشمزه را درست کنید تا بعدا در سر سفره افطار نوش جان کنید می توانید با دقت مطالب زیر را بخوانید و آنها را انجام دهید.

 

طرز تهیه شربت زولبیا و بامیه

مواد لازم برای تهیه شربت برای 6 نفر: شکر: 2 لیوان ، آب: 1.5 لیوان ، گلاب: یک چهارم لیوان ، آبلیمو: یک دوم قاشق چایخوری ، زعفران دم کرده: ا قاشق غذاخوری برای تهیه شربت زولبیا و بامیه ابتدا آب را در یک قابلمه کوچکی می ریزیم و روی شعله قرار می دهیم . سپس یه اندازه کافی شکر را به آب اضافه می کنیم و به طور مرتب هم خواهیم زد تا کاملا شکر در آب حل شود . بعد از آن زعفران دم کرده را اضافه می کنیم و آبلیمو و گلاب را نیز به آن  می افزاییم.

پس از آن صبر می کنیم تا مواد حسابی در هم بیاویزند و همین طور شربت قوام بگیرد و کمی غلیظ شود. بعد از اینکه شربت به اندازه کافی غلیظ شد آن را از روی شعله بر می داریم و کنار می گذاریم تا حرارات آن فرو نشیند و خنک شود . پس از آن که شربت خنک شد آن را در یخچال قرار می دهیم تا سردتر شود.

طرز تهیه زولبیا 

مواد لازم (برای 6 نفر)

ماست :¼ لیوان ، نشاسته: ۵۰ گرم ، اسانس هل :۲ قطره ، کره: ½ قاشق چایخوری ، گلاب :۱ قاشق غذاخوری ، روغن مایع :به اندازه کافی ، آرد سفید : ۱ قاشق غذاخوری ، جوش شیرین: ¼ قاشق چایخوری

برای تهیه شیرینی زولبیا، ابتدا نشاسته را درون کاسه ای بزرگ ریخته و سپس ماست را به آن اضافه می کنیم . آنها را حسابی با هم مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شوند و برای پنج دقیقه  آم را در کناری قرار می دهیم. سپس کره را  از یخچال بیرون آورده و می گذاریم تا نرم شود. پس از گذشت ۵ دقیقه کاسه مخلوط ماست و نشاسته را آورده و آرد را کم کم به آن اضافه می کنیم و به طور مرتب هم می زنیم . سپس کره را نیز اضافه می کنیم و خوب با هم مخلوط می کنیم تا مایه زولبیا یکدست شود.

بعد از این کار گلاب ، اسانس هل و جوش شیرین را به این مایه یکدست اضافه می کنیم و مجددا مواد را هم زده تا مایه غلیظی شبیه به ماست بدست آید. اگر دیدید مایه سفت شده است نگران نشوید چون می توانید کمی گلاب به آن اضافه کنید تا سفتی آن از بین برود.

طرز تهیه

حال در یک ظرف مانند یک تابه،  به اندازه ای روغن بریزید تا استخری از روغن را درون آن داشته باشید و زولبیا ها به راحتر در ان شناور باشند و به خوبی پخته شوند.

تابه را روی حرارت کم می گذاریم تا به مرور زمان روغن حرارت ببیند و داغ شود.مایه زولبیا را در قیف می ریزیم و قیف را  بالای تابه نگه می داریم و خیلی سریع قیف را فشار می دهیم تا مایه زولبیا از آن بیرون بیاید . دستمان را سریع مانند دایره می چرخانیم تا مایه زولبیایی که از قیف بیرون می آید و داخل روغن ریخته می شود به شکل یک دایره در بیاید.می اگر قیف ندارید می توانید مایه زولبیای خودر را در جا سسی بریزید تا راحت تر مایه بیرون بیاید و بتوانید به آن شکل بدهید.

شربت آماده شده از قبل را حتما در یخچال قرار دهید تا سرد و خنک شود. زمانی که زولبیا ها سرخ شدند آنها را از روغن بیرون می آوریم . زولبیاها را در به مدت 1 دقیقه در توری فلزی قرار می دهیم تا روغن اضافه آن خارج شود و بعد آنها را درون ظرف شربت خنک می گذاریم تا به مدت ۵ دقیقه در آن بماند و طعم دار و آبدار شود.

پس از اندک مدتی زولبیاها را از شربت بیرون آوردیم و آنها را در توری قرار می دهیم تا شربت اضافه آن خارج گردد. تمامی زولبیا ها را به همین صورت آماده کرده و  به شکلی زیبا درون یک ظرف می چینیم . روی آنها سلفون می کشیم و در یخچال می گذاریم تا خنک شود و هر موقع که بخواهید نوش جان کنید.

طرز تهیه بامیه

مواد لازم :

آرد : ½ پیمانه ، آب : ½ پیمانه ، کره: ۲۵ گرم ، تخم مرغ :۱ عدد ، شکر ۱: قاشق غذاخوری ، روغن مایع: به اندازه کافی ، بکینگ پودر : یک چهارم قاشق چایخوری

برای پخت این شیرینی در آعاز،  آب را درون قابلمه ای ریخته و سپس کره را به آن اضافه می کنیم و روی شعله می گذاریم تا به جوش بیاید ( آب باید کاملا قل بزند) . بعد بکینگ پودر را با آرد مخلوط می کنیم و سپس به یکباره به آب در حال جوش اضافه می کنیم.

آن را  خوب هم می زنیم تا همین طور که روی حرارت ملایم  قرار دارد مخلوط شود . در ابتدا کمی سفت است اما همچنان به مخلوط کردن ادامه می دهیم و لای خمیر را باز می کنیم و مجددا جمع می کنیم تا اگر آبی لابه لای خمیر مانده است بیرون بیاید . خوب که مخلوط شد خمیر را  به کناری می گذاریم تا خنک گردد.

البته باید دقت داشته باشیم که منظور از خنکی، سرد شدن خمیر نیست چون اگر خمیر کاملا سرد شود زمانی که تخم مرغ را به آن اضافه می کنیم خیلی دیر جذب خمیر می شود. اگر هم خمیر داغ باشد زمان اضافه کردن، تخم مرغ در خمیر می  پزد. پس منظور از خنک شدن خمیر این است که کمی گرم باشد. آن وقت در ظرف کوچک گودی، روغن زیادی می ریزیم به طوری که یک استخر روغن داشته باشیم و روی حرارت کم می گذاریم تا روغن به مرور زمان داغ شود.

طرز تهیه

اگر می خواهید زولبیا با بامیه درست کنید پس حتما اول زولبیا را سرخ کنید و بعد بامیه ها را چون بامیه دارای  تخم مرغ است و ممکن است باعث شود روغن کف کند.

زمانی که خمیر کمی خنک شد، تخم مرغ را به خمیر اضافه می کنیم و با همزن برقی خوب هم می زنیم . ابتدا خمیر تیکه تیکه می شود و از هم جدا می شود ولی شما همچنان به هم زدن خود ادامه دهید تا خمیر یکدست و آماده شود. بامیه نیاز به هم زدن زیاد دارد پس اگر احساس کردید هنوز خمیر سفت است می توانید نصف یک عدد تخم مرغ را به آن اضافه کنید و مجددا هم بزنید تا خمیر یکدست شود.

خمیر آماده شده را در قیف مخصوص می ریزیم و قیچی تمیز را در روغن فرو می کنیم تا زمان بریدن زولبیا ها به آن ها نچسبد. قیف را بالای ظرف روغنی که به اندازه کافی داغ شده است نگه می داریم و قیچی را در دست دیگرمان می گیریم و  قیف را فشار می دهیم تا  مایه بامیه بیرون بیاید . به هر اندازه ای که دلخواه ما باشد آن را قیچی می زنیم تا داخل ظرف روغن بیافتد.

پخت زولبیا بامیه در خانه

نکته

پشت سر هم و به اندازه ای که ظرف روغن ظرفیت داشته باشد و بامیه ها به یکدیگر نچسبند تکه های بامیه را بریده و در روغن می اندازیم و می گذاریم تا خوب و با حرارت کم، مغز پخت و سرخ گردند. حال با یک قاشق، بامیه ها را در روغن تکان می دهیم تا درون ظرف به هم نچسبند.

سپس شربت سرد را از یخچال بیرون می آوریم و بامیه هایی که به اندازه کافی سرخ شده اند را به مدت ۲ دقیقه در شربت قرار می دهیم تا شربت جذب بامیه ها شود .حال بامیه ها را  از شربت خارج کنید و در توری بگذارید تا شربت اضافه خارج گردد . بعد از آن بامیه ها را در ظرف مورد نظر خود را می چینیم و در یحچال می گذاریم.

حال شما زولبیا و بامیه ای خوشمزه دارید که می توانید آنها را سر سفره افطار خود نوش جان کنید. البته توجه داشته باشید که خوردن زولبیا و بامیه به میزان زیاد اصلا مناسب نیست. پس سعی کنید به میزان کافی از آنها بخورید و لحظات شیرینی را تجربه کنید.

بیشتر بخوانید: طرز صحیح دست شستن

 

منابع:

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%A7%D9%85%DB%8C%D9%87_(%D8%B4%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%86%DB%8C)

https://parsiday.com/2370-zoolbia-bamie/

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B2%D9%88%D9%84%D8%A8%DB%8C%D8%A7

شما چی فکر میکنید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بهترین فیلم های سال 2020 ثص

بهترین فیلم های 2020 | فیلم هایی که همگان برای دیدن آنها انتظار می کشند

روزه داری و مناجات

روزه داری | ماه رمضان در کشورهای مختلف