in

مفید بودمفید بود عاشقشمعاشقشم برگام !برگام ! تعجبتعجب اشکم درومداشکم درومد مردم از خندهمردم از خنده

6 مرحله ساده برای شستن صحیح موها

6 مرحله ساده برای شستن صحیح موها

برای اینکه موهای خوب، پر پشت و شاداب داشته باشید باید به نحوه شستشوی موها دقت کنید. علت اصلی بسیاری از مشکلات مو و پوست سر، اشتباه در شستشوی موها هست. اگر از وضعیت موهای سر خودت راضی نیستی با کمی تغییر در حمام کردن و شستشو، موها دوباره شادابی خودشون رو به دست میارن. در این مطلب از کانگورو نحوه شستن صحیح موها رو یاد می گیری و خیلی زود صاحب موهایی براق و ابریشمی خواهی شد.

 

شستشوی کمتر، موهای بیشتر

چند بار در هفته به حمام میری و موها رو شستشو میدی؟ برای اینکه موهای پر پشت تری داشته باشی باید کمتر موها را بشوری. شستن صحیح موها مهمه ولی دفعات شستشو مهم تره. موقع حمام کردن و شستشو مقدار زیادی از چربی طبیعی پوست و موها کم میشه. از دست رفتن چربی طبیعی موها موجب آسیب جدی به ترکیب مو میشه و نتیجه موهای وز و خشک و ….

 

شستن صحیح موها و دمای آب

بخار حمام و آب خیلی داغ برای پوست سر و ریشه موها اصلا خوب نیست. آب خیلی داغ کوتیکول مو رو باز می کنه. بهتره از دمای مناسب آب برای دوش گرفتن استفاده کنید. دمای مناسب نه خیلی داغ و نه خیلی سرد هست. اگر از سر دوش های فیلتر دار استفاده کنی، کیفیت آب هم بسیار بهتر میشه. این فیلترها سختی آب رو کم می کنند و در بازار هم وجود دارند.

 

شستن و ماساژ سر

ماساژ موها باعث خون رسانی بیشتر به ریشه مو شده و خیلی هم خوبه ولی این کار رو در حمام انجام نده. روش شستن صحیح موها اینطوره که با انگشتان کمی ریشه مو رو ماساژ بدی ولی نباید از ناخن ها برای شستشو استفاده کنی. تماس ناخن با پوست سر باعث خراش پوست میشه و این اصلا برای ریشه موها خوب نیست. یک تا دو دقیقه ماساژ شامپو روی پوست سر کافی هست.

 

شامپوی مناسب و شستن صحیح موها

شامپوی مناسب و شستن صحیح موها

هر شامپویی رو نباید استفاده کرد. بعضی از شامپوها برای موهای خشک و بعضی های دیگر هم برای موهای چرب ساخته شده اند. از بین شامپوهای موجود در بازار یم شامپوی مناسب رو خریداری کن و همیشه با همون شامپو موها رو شستشو بده. اگر موها خشک باشه می تونی از شامپوی آبرسان استفاده کنی و برای موهای چرب هم شامپوهای مخصوص وجود داره. برای استفاده روزانه شامپوهای ملایم بهترین انتخاب هستند.

 

شانه کردن موها در حمام

به نظر میرسه استفاده از شانه های دندانه ریز در حمام ایده خوبی نباشه. برای شستن صحیح موها و باز شدن گره مو می تونی از نرم کننده استفاده کنی و یا موها رو با شانه دندانه درشت شانه بزنی. به هیچوجه وقتی که موها خیس هستند از شانه های معمولی و ریز استفاده نکن. زیاد موهای خیس رو دستکاری و شانه کردن اصلا پیشنهاد نمیشه.

 

خشک کردن موهای شسته شده

شستن صحیح موها بدون خشک کردن صحیح موها فایده ای نداره. استفاده از سشوار و خشک کن ها موجب آسیب به تار موها میشه. بهتره از یک حوله برای خشک کردن موها استفاده کنی و تا جاییکه میشه آب اضافی موها رو بگیری. خشک شدن موها با هوای آزاد خیلی بهتر از سشوار داغ هست. بعد از خشک شدن کامل موها می تونی از دستگاه های صاف کننده مو استفاده کنی ولی ووقتی موها خیس هستند این کار رو نکن.

آیا موهات رو به طور صحیح میشوری یا نه؟

 

منبع : TeenVogue

شما چی فکر میکنید ؟

26 Points
Upvote Downvote

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رنگ چشم

8 قسمت بدن که ویژگی های شخصیتی را لو می دهند!

دلایل بی خوابی - اتاق خواب آشفته

10 چیز ساده که از دلایل بی خوابی های شبانه است