in

مفید بودمفید بود عاشقشمعاشقشم برگام !برگام ! اشکم درومداشکم درومد مردم از خندهمردم از خنده تعجبتعجب

فیلم باغی 3 | جزییات فیلم باغی 3

 

باغی 3 (Baaghi3) ، یک فیلم هیجان انگیز اکشن به زبان هندی در سال 2020 و به کارگردانی احمد خان است. این فیلم توسط Nadiadwala Grandson Entertainment  و Fox Star Studiosو در باغی 2 (2018) تهیه شده است. این فیلم  سومین قسمت مجموعه فیلم باغی می باشد.

در فیلم باغی 3 ستارگانی چون تایگر شروف، رتیش دیشموک و شرادا کاپور بازی می کنند. این فیلم داستان رونی ، مرد جوانی است که از برادر کمرو و ترسوی خود “ویکرام” در برابر زورگویان محافظت می کند. او ویکرام را متقاعد می کند که به نیروی پلیس بپیوندد و بدون این که خودش را لو بدهد به او کمک کند تا حساب خلافکاران را برسد . هنگامی که ویکرام در تمام کشور مورد ستایش و تمجید قرار می گیرد ، او را برای انجام یک مأموریت به سوریه اعزام می کنند . رونی پس از مدتی و از طریق یک تماس ویدئویی می فهمد که ویکرام در آنجا ضرب و شتم و ربوده شده است. این موضوع باعث می شود که رونی به سوریه برود و ویکرام را نجات دهد.

دیگر بازیگران این فیلم شامل جایدیپ اهلاوات ، ویجی وارما، جمال خوری و آنکیتا لوکانده می باشند. دیشا پاتانی ، که در فیلم قبلی نقش اول زن را بازی کرده بود ، در آهنگ “آیا تو مرا دوست داری” به شکل خاصی ظاهر می شود. سکانس های اکشن توسط رام چلا ، لاکشمن چلا ، و کچا کامپدکی انجام شد. عکاسی اصلی فیلم از 12 سپتامبر 2019 در بمبئی آغاز شد. سازندگان در ابتدا می خواستند تا صحنه های تیراندازی را در سوریه فیلمبرداری کنند اما تولیدکنندگان، به دلیل مشکلات امنیتی کار را متوقف کردند و به همین دلیل کار فیلمبرداری در مجموعه هایی در صربستان که شبیه مناطق سوریه بود انجام شد.

اکران باغی 3

باغی 3  در تاریخ 6 مارس 2020 در هند بر پرده سینما اکران شد و با نقدهای مختلفی روبرو شد. سکانس های اکشن این فیلم مورد تحسین قرار گرفتند در حالی که فیلمنامه مورد انتقاد قرار گرفت. علیرغم عملکرد قوی در هفته افتتاحیه خود ، مجموعه های این فیلم تحت تأثیر همه گیری ویروس کرونا در سال های 2019 و 2020 قرار گرفتند زیرا تمام سینماها در هند تعطیل شدند. قرار بر این شود که پس از پایان شیوع این ویروس ، پخش مجدد آن شروع شود  اما سازندگان در عوض تصمیم گرفتند این فیلم را بر روی پلتفرم های دیجیتالی منتشر کنند. با وجود مشکلات در پخش ، این فیلم به دومین فیلم پرفروش بالیوود در سال 2020 تبدیل شد.

فیلم باغی 3

داستان فیلم باغی 3 (Baaghi3)

رانور “رونی” چاتورودی، مرد جوانی است که به همراه برادر بزرگتر خود ویکرام زندگی می کند. رونی از دوران کودکی به ویژه پس از مرگ پدر ، از ویکرام که ترسو و کمرو می باشد محافظت می کند . به رونی یک شغل در نیروی پلیس پیشنهاد می شود اما به دلیل سوابق خشونت آمیزش نمی تواند وارد این حرفه شود. در عوض او ویکرام را متقاعد می کند که وارد حرفه پلیس شود. ویکرام ترسو و خجالتی به یک پلیس تبدیل می شود . در روز پیوستنش به نیروی پلیس وی شاهد یک واقعه خشونت آمیز است که باعث می شود او با شخص آدمکشی به نام IPL آشنا شود.

وقتی وضعیت گروگانگیری بوجود می آید ، ویکرام که وظیفه نجات گروگانگیرها را دارد از اینکه با جنایتکارها روبرو شود وحشت می کند  اما رونی او را آرام می کند و به او روحیه و نیرو می دهد و آنها در کنار هم با آدمکش ها می جنگند. رونی با آنها مبارزه می کند و به ویکرام کمک می کند تا گروگان ها را نجات دهد اما به خاطر این کارش مورد قدردانی قرار نمی گیرد بلکه برادرش مورد تقدیر و تمجید واقع می شود. این روند تکرار می شود  و در هر مورد ،  محبوبیت ویکرام در بین مردم و بخش پلیس افزایش می یابد. IPL تصمیم می گیرد که رونی را بدزدد و اسیر کند تا ویکرام. در این میان ، رونی و دختری به نام سیا به همدیگر علاقه دارند و رابطه عاشقانه ای با هم دارند .

تصمیمی عاشقانه برای ویکرام

آنها تصمیم می گیرند خواهر و برادر هر کدام از آنها یعنی ویکرام و روچی با یکدیگر ازدواج کنند. یک روز ، دولت به ویکرام ماموریتی می دهد تا به سوریه برود و یک سری کارهای عادی اداری را انجام دهد. روچی در این میان به ویکرام می گوید که حامله است و به او می گوید منتظرش می ماند تا از ماموریت خود در سوریه برگردد. به محض ورود به سوریه ، ویکرام با رونی از طریق تماس ویدیویی گفتگو می کند و به او می گوید کسی جیب او را زده است. دقایقی بعد درب خانه زده می شود و چند نفر به ویکرام حمله می کنند و او را می ربایند و رونی هم با درماندگی این صحنه را تماشا می کند.

رفتن برای نجات ویکرام

آنها این ماجرا را به روچی نمی گویند و خودشان برای نجات ویکرام وارد سوریه می شند اما پلیس از کمک به آنها امتناع می ورزد. آنها در آنجا شخصی با نام “اختر لاهوری” را ملاقات می کنند . این مرد به آنها کمک می کند تا رد ویکرام و ربایندگان او  را بگیرند ، پس از اینکه رونی به یاد آورد ویکرام به او گفته که کسی جیب او را زده است ، آنها را به سراغ یک جیب بر می برد.

آنها پس از  پیدا کردن کیف پول ویکرام به هتل او می روند در حالی که پلیس هم به دنبال این سه نفر است . در اتاق ویکرام ، رونی یک گوشی آسیب دیده پیدا می کند و قبل از اینکه پلیس بتواند آنها را بگیرد ، با سیا و لاهوری فرار می کند. این سه نفر به زودی مهاجم را پیدا می کنند و در نتیجه تعقیب و گریز بین آنها صورت می گیرد. مهاجم خسته شده موافقت می کند که به آنها کمک کنید اما کامیونی به او می زند و می میرد. سیا تلفن مهاجم را از جیب او بیرون می آورد و به IPL پیامی می فرستد تا او را در یک هتل ملاقات کند.

ورود رییس داعشی

ابوجلال غزه ، مغز متفکر نیز برای انتقام برادرش (فرد مهاجم) به هتل می آید. او به IPL می گوید که پیامی که برایش ارسال شده است توسط قاتل برادر او ارسال شده و در نتیجه IPL سعی می کند با رسیدن پلیس ها از صحنه فرار کند. با این حال ، پلیس به طرفداری از رونی IPL را دستگیر می کند اما ابوجلال از او فرار می کند. از ترس خیانت IPL با دستگیر شدن او ،  ابوجلال به افرادش دستور می دهد تا او را بکشند.

فیلم باغی 3

رونی و تیم او مجموعه هوشمندانه ای از وقایع را رقم می زنند که منجر به این می شود که افراد ابوعلی باور کنند IPL به رئیسشان خیانت کرده است. آنها به IPL حمله می کنند اما رونی او را نجات می دهد. پس از نجات، IPL تصمیم می گیرد به رونی و پلیس کمک کند. به زودی دوست ویکرام یعنی آصف به ازای امنیت خانواده اش ، بمبی را به داخل یک ساختمان حمل می کند.

سیا وارد می شود و جلوی آصف را می گیرد و از آن سو هم پلیس خانواده او را آزاد می کند و نجات می دهد. از طرف دیگر ، رونی قبل از رفتن برای نجات ویکرام و گروگان ها ، به تنهایی با ارتش ابوجلال در حال جنگ است. در این میان IPL جان یک گروگان را از کشته شدن توسط مین انفجاری نجات می دهد و خودش قربانی می شود. او زمانی که  که لاهوری با اکراه با گروگان ها خارج می شود و افرادش داخل می شوند مین را منفجر می کند. ابوجلال موافقت می کند كه همه گروگان ها را آزاد كند اما در عوض سيا را در كنار ويكرام محبوس، اسیر می کند.

جنون ویکرام

رونی شروع به مبارزه با افرا ابوجلال می کند  اما وقتی ویکرام را می بیند که از کتک خوردن او عصبانی و ناراحت شده دست از مبارزه می کشد. رونی چاقو خورده است و تقریبا در حال مرگ است و همین موضوع ویکرام را دیوانه می کند و باعث می شود که او از درون سلول خود بیرون بپرد و به شکلی وحشیانه با همه مبارزه کند و میله ای آهنی را در بدن ابوجلال  فرو می کند. بعد از این کار ویکرام و سیا به سراغ رونی می روند. آنها سعی می کنند تا رونی را از مرگ نجات دهند اما سرانجام فکر می کنند که او مرده است اما وقتی ابوجلال می خواهد که از پشت به آنها حمله کند ناگهان رونی بلند می شود و او را می کشد.

ویکرام هنگام بازگشت به هند ، به خاطر شجاعتش مورد تمجید و تحسین قرار می گیرد و رونی نیز در عالم خیال تصور می کند که پدرشان ( که خود پلیس بود) او را به خاطر وفای به قولش در آغوش گرفته و به او احترام نظامی می گذارد.

بیشتر بخوانید : بهترین فیلم های اکشن 2020

بازیگران فیلم باغی 3

تایگر شرف : رونی

رتیش دیشموک: ویکرام

شرادا کاپور : سیا

آنكیتا لوخانده : روچی (خواهر سیا)

جمال خوری : ابو جلال غزه (رئیس داعشی)

جایدیپ اهلاوات: IPL

ویجی وارما : اختر لاهوری

جکی شرف : بازرس چاران چتورودی

ساتیش کائوشیک: کمیسر پلیس BMC

ویرندرا ساکسنا: در نقش کایلاش تریپاتی

ایوان کوستادینوف : زیدی

ماناو گویل : آصف

سونیت مورارجی :  شاراد کوت

شریسوارا دوبی: حفیظه

آمیت شارما : باجووا

دانیش بات : بلال

دیشا پاتانی : یک حضور ویژه در آهنگ “آیا تو مرا دوست داری”

تولید فیلم باغی 3

این فیلم در تاریخ 19 دسامبر 2018 با بازی تایگر شروف توسط Nadiadwala Grandson Entertainment در حساب توییترشان و  با انتشار یک پوستر تیزر معرفی شد. در 12 فوریه 2019 ، قرارداد شرادا کاپور برای بازی در برابر مقابل تیگر شروف منعقد شد. در ماه ژوئن اعلام شد که رتیش دیشموک به بازیگران این فیلم پیوسته است. در اوت سال 2019 اعلام شد که فیلمبرداری این فیلم در مراکش ، مصر ، صربستان و ترکیه انجام خواهد شد.

اولین برنامه فیلمبرداری در 12 سپتامبر در بمبئی آغاز شد و در اوایل اکتبر 2019 کار فیلمبرداری به پایان رسید.

تبلیغ و عرضه باغی 3

در 6 فوریه 2020 تریلر رسمی این فیلم توسط Fox Star Studios پخش شد. این فیلم در تاریخ 6 مارس 2020 در سینماهای هند اکران شد.

استقبال از فیلم باغی 3

انتقاد

بالیوود هونگاما(Bollywood Hungama) از پنج ستاره به این فیلم سه ستاره داد و ضمن انتقاد از نویسندگی و نحوه کارگردانی از بازی ها و سکانس های اکشن و سینمایی آن تمجید و تعریف کرد. The times of india با ستایش از سکانسهای اکشن ، دو ستاره و نیم از پنج ستاره را به این فیلم داد و از فیلمبردای ضعیف ، صحنه سازی های کامپیوتری و فیلمنامه این فیلم انتقاد کرد. راجیف ماسند از CNN-News18 به این فیلم دو ستاره از پنج ستاره را داد و از کارگردانی این فیلم به عنوان یک “افتضاح” انتقاد کرد.

میزان فروش

باغی 3 در روز افتتاحیه ، 17.50 کرور روپیه( معادل 170 میلیون روپیه هند) را در گیشه داخلی بدست آورد که بالاترین میزان فروش روز افتتاحیه برای فیلم 2020 بالیوود تا کنون بوده است.

ازتاریخ 15 مارس سال 2020 ، با وقوع ناخالص داخلی 110.65 پور در هند و 24.42 پوند کرایه خارج از کشور ، این فیلم مجموعه ناخالص جهانی در حدود 135.08 پوند را دارد و به دومین فیلم پرفروش بالیوود سال 2020 تبدیل شد.

موسیقی متن  باغی 3

موسیقی این فیلم توسط ویشال-شکار ، تانشک باغچی ، ساچت – پارامپارا ، روچاک کوهلی و پرانای ریجیا ساخته شده است و متن ترانه های آن توسط پانچی جالونوی ، ایندیار ، تانشک باغچی ، شببیر احمد ، گورپته ساینی ، گاوتام جی شارما و جینی دیوان نوشته شده است.

آهنگ “Dus Bahane 2.0” یک بازسازی از آهنگ “Dus Bahane” از فیلم Dus  به کارگرانی ویشال-شکار می باشد و این اولین بار است که آنها آهنگ خود را بازسازی کرده اند.

ترانه “Bhankas” بازسازی دوباره ای از آهنگ “Ek Aankh Marun To” در فیلم  Tohfa در سال 1984 است که توسط باپی لاهیری  ساخته شده بود و متن ترانه اش توسط ایندیوار نوشته شده و توسط کیشوره کومار و آشا بوسله خوانده شده بود و اکنون  توسط تانیشک باگچی مجددا ساخته شده است.

ترانه “Do You Love Me” نیز یک بازسازی دوباره از آهنگ ترانه انگلیسی TroiBoy می باشد.

 

آیا تا بحال هیچ کدام از مجموعه فیلم های باغی را دیده اید؟ نظرتان درباره فیلم های هندی چیست؟ نظر خود را برای ما بنویسید.

منابع:

https://en.wikipedia.org/wiki/Baaghi_3

شما چی فکر میکنید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انوار جیباوی | بیوگرافی انوار جیباوی

رودی منکوسو | بیوگرافی چهره مشهور رودی منکوسو