in

مفید بودمفید بود تعجبتعجب برگام !برگام !

یک ترفند ساده برای محدود کردن صدای میکروفون در ویندوز 10

محدود کردن صدای میکروفون در ویندوز 10

معمولا وقتی که هدفون رو به گوشی وصل می کنی، صدا که از حد مشخصی بیشتر بشه یک بوق هشدار شنیده میشه که این حجم صدا برای گوش مضر هست. کامپیوترو لپ تاپ  به طور عادی این ویژگی رو ندارن. در واقع نمیشه صدا رو در حد خاصی محدود کرد. منظور تنظیم حجم صدا نیست بلکه محدود کردن صدای میکروفون هست. نرم افزارهای زیادی برای اینکه صدای ویندوز تنظیم بشه وجود داره ولی در این مطلب از کانگورو بهترین راه برای “محدود کردن صدای میکروفون در ویندوز 10” رو آموزش میدم.

 

محدود کردن صدای میکروفون

یک اپلیکیشن کاربردی برای محدود کردن صدا در ویندوز 10 وجود داره که کاملا رایگان و به صورت منبع باز هم ارائه میشه. جالبه بدونی که برای استفاده از این برنامه احتیاج نیست برنامه رو روی سیستم نصب کنی!  یک اپلیکیشن  به نام  Limit Microphone Volume همه تنظیمات لازم برای محدود کردن صدای میکروفون در ویندوز 10 رو انجام میده. کافیه این اپلیکیشن رو دانلود کنی و روی فلش ذخیره کنی. هر وقت که خواستی با وصل کردن فلش به کامپیوتر و بدون اینکه برنامه رو نصب کنی، برنامه به صورت پر تابل اجرا میشه و همه تنظیمات سیستم رو به صورت خودکار بررسی می کنه. بعد از بررسی صدای میکروفون روی 50 درصد قرار می گیره و این حد برای گوش هیچ ضرری نداره.

برای تغییر حجم صدا هم می تونی از روی نوار ابزار ویندوز در گوشه سمت راست و پایین دسکتاپ ، حجم صدا رو به دلخواه تغییر بدی. توجه داشته باش که این محدود کردن صدای میکروفون در ویندوز 10 ، با کم و زیاد کردن صدای اسپیکر فرق داره. شاید فکر می کنی این قابلیت اصلا چه فایده ای داره و چرا باید صدای میکروفون رو محدود کنیم؟

 

چرا صدای میکروفون را محدود می کنیم؟

برای تنظیم صدای اسپیکر در ویندوز 10 اجازه دسترسی از نوار ابزار پیش بینی شده ولی برای تنظیم صدای میکروفون هیچ راهی وجود نداره با کمک این نرم افزار می تونی صدای میکروفون رو هم به دلخواه تنظیم کنی. هر چند صدای میکروفون نمی تونه خودش مستقیما به شنوایی گوش صدمه بزنه ولی در چت های ویدیویی یا صوتی باید بتونی صدای میکروفون رو کنترل کنی.

معمولا موقع چت ویدیویی یا صوتی، صدا بیشتر از آن چیزی که هست ارسال میشه و شنونده صدا رو خیلی بلندتر دریافت می کنه با کمک این نرم افزاد کاربردی برای محدود کردن صدای میکروفون در واقع کنترل صدای میکروفون رو هم خودت در دست داری. اگر از برنامه های پیام رسان، ویدیو گیم های آنلاین، اسکایپ یا برنامه های مشابه زیاد استفاده می کنی حتما باید فکری برای ارسال صدای با کیفیت و تمیز هم داشته باشی. اپلیکیشن معرفی شده از بهترین برنامه ها برای محدود کردن صدای میکروفون در ویندوز 10هست که تنظیمات میکروفون رو به خوبی انجام میده.

آیا از برنامه های چت صوتی و تصویری روی سیستم استفاده می کنی؟ صدای میکروفون رو چطور تنظیم می کنی؟

 

منبع : AddictiveTips

شما چی فکر میکنید ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معرفی رمان عشقی پرندگان خارزار

معرفی رمان عشقی 18+ برای عاشقان کتابخوان

کمپرس یخ

راه های سریع برای درمان دندان درد که تا رسیدن به دکتر می تونی انجام بدی